Listopad 2013

Umění obrátit miliony v miliardy

27. listopadu 2013 v 14:06 | Komunikace
Až stydlivý výherce jackpotu Powerball, který se rozhodl pro jednorázovou výplatu $125 milionů z výhry $220 milionového jackpotu americké loterie Powerball, není již tak plachý přijde-li na jeho loterijní štěstí. Brad Duke se totiž rozhodl popadnout štěstí za pačesy a má v plánu obrátit své milionové vítězství v miliardové jmění, jež mu zajistí více, než pohodlný život.
Časopis Fortune publikoval neuvěřitelný příběh 34-letého muže, který strávil celý měsíc po svém masivním vítězství tím, že dával dohromady vítězný tým finančních poradců. Neutratil své vítězství za exotickou dovolenou na ostrově, což bývá často první reakcí novopečených loterijních vítězů. Brad má ale fantastický cíl, jež ale vyžaduje hodně práce!
Brad Duke
Co se týče dosáhnutí svého cíle, zatím Brad podnikl opravdu hodně. $45 milionů utratil za bezpečné investice s nízkým rizikem, jako jsou městské dluhopisy. Dalších $35 milionů bylo investováno do nemovitostí a plynu či oleje - investic s vyšším rizikem. $1,3 milionu bylo vyčleněno pro rodinu, Brad poplatil $18 000 za svůj studentský dluh a $125 000 za hypotéku. Vítěz si pak vzal trošku volna, navštívil se svými 17 přáteli Tahiti, což jej vyšlo na $63 000. Sobě si pak pořídil automobil VW Jetta, již použitý za $14 500. A konečně zakoupil dárky pro každého člena rodiny, v celkové hodnotě $12 000.
Za první roku a půl je jasné, že pan Duke ví naprosto přesně, co dělá. Již se mu podařilo rozrůst své jmění na $130 milionů. Jeho cílem je dosáhnout hranice miliardy dolarů v průběhu příštích 10 let. Možná se vám to zdá přemrštěné, ale dle jeho profesionální finančních poradců lze tohoto cíle dosáhnout do dvanácti let. Zatím si Brad pořídil jen auto z druhé ruku a zatím se ani nenamáhá s nákupem nějaké vily, naopak prohlásil: "Budu mít jednou nové auto a dům, ale zatím ne teď." Moudrá slova mladého byznysmana, jež se rozhodl koncentrovat na svou poradenskou společnost a pořídil si kola, namísto rozprášit všechny peníze za velké domy a sportovní auta.
Nechte rozrůst své jmění
Brad je od výhry jackpotu mnohem šťastnější a snažší se zlepšit život i lidí kolem sebe! Své staré auto věnoval svému synovci, zaplatil dluh jiného člena rodiny a svou rodinu vzal na zaoceánskou plavbu. Říkáme si, co má asi budoucnost pro pana Brada Duka přichystáno? Jistě se bude jednat o zářivou budoucnost!

Nejdražší masivní konstrukce

22. listopadu 2013 v 14:20 | Lenka
Zaplatit $2,72 milionů za velblouda je nejspíš lehce extravagantní, ale již se to stalo. Až vyhrajete masivní jackpot, můžete si více méně dovolit vyvádět se svými peněz, co vás jen napadne. Nicméně, pokud byste se chtěli podílet na permanentějším odkazu, mohli byste investovat své peníze do zajímavých světových projektů!

Pojďme se podívat na masivní konstrukce, jež přispěly ke zlepšení odkazu lidstva v moderních dějinách, možná vás to inspiruje k vlastním počinům.

Mezinárodní vesmírná stanice

International Space Station

Není divu, že tento projekt patří k nejdražším masivním konstrukcím, jež byly kdy postaveny. Spolupracovali na ní státy jako jsou Rusko, Japonsko, USA, Kanada a ESA (European Space Agency) a projekt byl dokonče po více než dekádě v roce 2010. Cena tohoto mega projektu byla $157 miliard, čímž totálně zastiňuje architektonické počiny uskutečněné na zemském povrchu.

Eurotunel

The Channel Tunnel

Tunel spojující britské ostrovy a Francii vede pod Lamanšským průlivem a jedná se o druhý nejrozsáhlejší tunel světa. S tímto nápadem přišel původně již v roce 1802 francouzský inženýr Albert Mathieu. Projekt byl však započat v roce 1988 a dokončen po 6 dlouhých letech v roce 1994, kdy byl otevřen britskou královnou Alžbětou II. a prezidentem Mitterrandem pro veřejnost. Celý projekt stál £4,6 miliardy, o 80% více, než se očekávalo. Stavba byla začleněna do Sedmi divů moderního světa.

Hráz u Tří soutěsek

Thee Gorges Dam

Druhá největší stavba, které byla v Číně od Velké čínské zdi vybudována, leží na řece Jang-c´v provincii Chu-pej. Jedná se o přehradní hráz s největší elektrárnou na světě, dokončena byla v roce 2006, ale elektřinu začala dodávat až v roce 2011. Přestěhovat se z této oblasti muselo asi 1,5 milionů obyvatel a z mapy tak zmizela dvě velká města a mnoho vesnic. Nyní elektrárna zásobuje elektřinou o kapacitě 22 500 mega watů a projekt stál $26 miliard.

Super Losování Euromillions o EUR 100 milionů

11. listopadu 2013 v 14:30 | Komunikace
Díky oznámení o nadcházejícím Super losování se zvedla vlna nadšení. Nejpopulárnější evropská loterie EuroMillions pořádá pro své hráče již za pár dní Super losování. Báječný garantovaný jackpot, o který se bude v pátek 15. listopadu losovat má hodnotu €100 milionů, více než Kč 2,7 MILIARDY.

Super losování EuroMillions na MegaLoto.cz

V roce 2013 se jedná o třetí Super losování EuroMillions a byli jsme ujištěni, že garantovaný jackpot nebude menší než STO MILIONŮ EURO.

Podíváme-li se zpět do prvního čtvrtletí, první Super losování EuroMillions tohoto roku se konalo v pátek 22. března a garantovaný jackpot byl ataké €100 milionů. Nicméně nikomu se nepodařilo vsadit správnou kombinaci čísel, a tak se jackpot přehoupl do dalšího losování. Ten narostl do obří velikosti, a nakonec bylo 29. března vyhráno €132 milionů. Vítězný tiket byl zakoupen ve Francii.
EuroMillions - Super Losování

Druhé letošní Super losování EuroMillions se uskutečnilo v pátek 7. června. Jackpot opět zůstal nevyhrán, čtyřikrát se přehoupl, až nakonec dosáhl fantastických €187 milionů. Tato závratná suma byla vyhrána dvěma vítězy - jeden pocházel z Irska a druhý z Belgie. Vyhrán byl v losování ze dne 25. června 2013.

Poslední Super Losování roku 2013 slibuje opět nadšení a vzrušení ze hry této nejpopulárnější evropské loterie. Obstarejte si včas své losy a můžete začít snít, co vše byste mohli s takovýmto jměním učinit. Označte si pátek 15. listopadu ve svém kalendáři jak SUPER šťastný den. €100 milionů může být vzdáleno pouhé jedno kliknutí.
MegaLoto.cz přeje všem svým hráčům hodně štěstí ve hře a zábavy!

Dubajská extravagance ideální pro vítěze v loterii

7. listopadu 2013 v 14:16 | Lenka
Množství peněz, jež je v oběhu v Dubaji plus vznešenost tohoto místa, činí tuto destinaci jak ušitou na míru vítězům v loterii. Kromě toho, že v Dubaji najdete ty nejluxusnějším hotely, největší nákupní centrum, uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy či světadílů, nejvyšší budovu na světě, bude mít toto město, jak z tisíce a jedné noci, i nejmodernější podvodní hotel.

Dubaj ve Spojených arabských emirátech je známá svou výstředností, počínaje tím, že bylo město postaveno na místě, kde ještě bývala jen poušť. Toto středisko byznysu Středního východu, místo se mísí luxus, bohatství a okázalost, činí z tohoto místa i oblíbenou destinaci turistů z celého světa.

V Dubaji se vše zdá být až přehnané, jen nejvyšší budova na světě 'Burj Khalifa' má neuvěřitelných 124 pater a překvapením není nejrychlejší výtah na světě, který vás do požadovaného poschodí dostane rychlostí 10 metrů za sekundu. Vyjet nahoru se jistě vyplatí, odměnou je výhled na celé město a Perský záliv.

Grandióznost této oblasti je evidentní i díky projektu ohromujícího podvodního hotelu pod názvem 'Water Discus'. Společnost 'Deep Ocean Techonology' je zodpovědná za výstavbu futuristického projektu, na němž spolupracuje se švýcarskou firmou 'BIG InvestConsult'.

Hotel submarino Water discus em Dubai

Hotel se skládá ze dvou disků, jež jsou spojeny trubkou obsahující výtahy a schodiště a podepřeny jsou pěti sloupy. Jeden disk bude umístěn 10 metrů pod mořem a druhý nad hladinou moře.

Water Discus - vhodný hotel pro vítěze v loterii

Spodní disk bude mít celkem 21 apartmánů, potápěčské centrum, bar a bude podporován 5 sloupy. Použitá technologie umožní, že se disk v případě potřeby může vynořit.

Water Discus - vhodný hotel pro vítěze v loterii

K hornímu disku jsou připojeny menší disky, kde se zákazníci hotelu budou moci najíst v super luxusních restauracích, využít spa a relaxačního centra.

Water Discus - vhodný hotel pro vítěze v loterii

Součástí je i nejmodernější systém, který varuje před možným zemětřesením, aby byla zajištěna maximální bezpečnost hostů. Celý hotel lze totiž přemístit na úplně jiné místo, ať už z ekologických, klimatických či ekonomických důvodů.

Water Discus - vhodný hotel pro vítěze v loterii

Prezident švýcarské společnosti BIG uvedl, že také plánují vytvořit program na ochranu životního prostředí a části hotelu Water Discus mohou sloužit jako výzkumné laboratoře na ochranu oceánů.

Projeto do hotel Water discus

Další z těchto hotelů se má stavět na Maledivách. Hotel tedy ještě nebyl postaven, a tak máte dostatek času na velkou výhru v loterii, jež vám umožní zažít mimořádné události ve vašem životě.
Pokusit své štěstí můžete v americké loterii MegaMillions, kde se již zítra losuje o $115 milionů dolarů, více než Kč 2,19 miliardy - to už stojí si za to vsadit!
Skvěle si vedou i další dvě z amerických loterií z nabídky MegaLoto.cz. Powerball se může pochlubit $70 miliony a kalifornské SuperLotto Plus $29 miliony, o které se losuje tuto sobotu.


Všem hráčům přejeme hodně štěstí ve hře loterijních her!


Prapodivné profese

6. listopadu 2013 v 13:19 | Lenka
Práce šlechtí člověka - bez práce nejsou koláče, ano všichni známe tyto řeči o práci od našich babiček. Pro někoho je ideální nedělat vůbec nic a někomu se splní sen mnohých z nás, aby se z koníčku stala profese. Na světě ale existují opravdu bizarní zaměstnání, pojďte se s námi na ně podívat. Možná se začnete dívat na svou práci jinýma očima.

Již jsme psali v jednom z našich článků o nezvyklé práci, jednalo se o profesionálního plážového povaleče, ale tím netypické práce nekončí, jsou tu další ...

Profesionální ořezávač tužek

Profesionální ořezávač tužek

Jistě, můžete si tužky ořezat sami, ale kdo se s tím chce namáhat. Pošlete je Davisovi Reesovi do společnosti Artisanal Pencil Sharpening. Vrátí se vám v dokonalém, super ořezané i s hoblinkami. Tužky ořeže s láskou, jak sám říká a tužku pak vpraví do speciálních plastových tubiček, tudíž spadne-li vám na zem, nic se s ní nestane.

Profesionální sochař sýru

Profesionální sochař ze sýru

Sarah Kaufmannová patří ke třem lidem ve Spojených státech, kteří vyrábějí sochy ze sýru. Michalangelo používal mramor, Sarah sýr a jak říká, je to pro ni zajímavější práce, než kdyby pracovala se dřevem či kamenem. A navíc máte při práci občerstvení zaručeno.

Profesionální golfový potápěč

Golfový potápěč

Co kdybyste mohli strávit celý den na golfovém hřišti - ale potápěním? Trefí-li se golfoví hráči do jezírka, obvykle si zanadávají a začnou hru s novým bílým míčkem. Voda sice není jako u korálového útesu, a tak potápění do studené, kalné vody není žádná paráda. Golfoví potápěči pracují většinou čtyři dny v týdnu a vyloví až 4 tisíce míčků. Možná zaujme vaši pozornost jejich výplata, USD 100 000 ročně, tedy Kč 1, 9 milionu.

Profesionální mazlič

Profesionální mazlič

Za USD 60 na hodinu si můžete pronajmout služby profesionálního mazliče. Nejdná se o sex, čistě o mazlení - v tom jsou pravidla jasná. Jackie Samuelsová stačí obejmout až 30 lidí za týden. A kdo patří do její klientely? Důchodci, váleční veteráni či lidé, kteří zrovna skončili vztah.

Po výhře některého z obřích jackpotů z aktuální nabídky MegaLoto.cz se můžete rozhodnout dělat téměř cokoliv vás jen napadne. A které z loterií se podařilo nashromáždit největší jackpot?

Opět přehoupnutý jackpot MegaMillions se dostal až na $115 000 000, více než Kč 2, 19 miliardy.
Již DNES máte šanci vyhrát $70 000 000 (Kč 1, 33 miliardy) v USA Powerball a také $34 100 000 (Kč 651 milionů) v brazilské loterii MegaSena.

Hodně štěstí ve hře a hlavně hodně zábavy!

Hotely od módních návrhářů

5. listopadu 2013 v 12:03 | Lnk
Některé kreace nejuznávanějších módních návrhářů jsou tak kultovní a krásné, že bych se s nimi jeden rád obklopil ze všech stran. Nyní je to možné, a to díky novému trendu v luxusním cestování - stačí si jen zarezervovat hotelový pokoj navržený slavnými módními designéry.
Během několika posledních let se zvýšil zájem o ubytování v nádherných letoviscích či hotelech, jež byly navrženy mistry Haute Couture. Stylové ubytování bylo navrženo módními guruy z tak zvučných módních domů jako jsou například Oscar De La Renta, Diane Von Furstenberg, Christian Lacroix, Armani či Missoni. Podívejme se na ně nyní trošku blíže.

Palazzo Versace, Queensland, Austrálie

Pallazzo Versace - ideální pro vítěze v loterii Pallazo Versace - ideální pro vítěze v loterii
Donatella Versace vzdala hold svém zesnulému bratrovi a navrhla tento okouzlující hotel s 200 honosnými pokoji - velká okna, vlastní balkony a opulentní výzdoba. Vybavení je pouze z domu Versace, včetně přepychového nábytku. V hotelu najdete vše od bazénů, spa, fitness centra a ještě mnohem víc.

Tortuga Bay Resort, Dominikánská republika

Tortuga Bay Resort, Dominikánská republika
Oscar De La Renta dekoroval karibské letovisko v decentním elegantním stylu. Návrhář, který je původem z Dominikánské republiky, krásně spojil exotické prostředí a luxus za použití přírodních materiálů, jako je proutí či dřevo. Resort se nachází na pláži a u golfového hřiště.

Armani, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Armani hotel - loto životní styl
Giorgio Armani se rozhodl zahájit design nemovitostí hned v nejvyšší stavbě světa Burj Khalifa v Dubaji. Hned jak vkročíte dovnitř, ucítíte Armaniho sofistikovaný styl - minimalistický moderní estetika, kamenné podlahy, speciálně vytvořený nábytek. Další z jeho plánovaných 7 hotelů naleznete v Miláně.

Round Hill Hotel, Montego Bay, Jamajka

Luxus na Jamajce
Ralph Lauren navrhl 36 pokojů plus vily na pláži a učinil z nich naprosto elegantní a sofistikované bydlení. Podlahy jsou z bílého kamene, postele pak z mahagonového dřeva v romantickém stylu, nechybí fitnes, spa, golfový klub a samozřejmě vyžití ve vodních sportech je tu na dosah pro každého. Tento rezort je populární již od 50. let minulého století.

Každý jistě dává přednost jinému stylu ubytování, ale za vyzkoušení by některý z uvedených hotelů stál, nemyslíte?

K nejenom pohodlnému cestování, ale k opravdovému loto životnímu stylu vám mohou pomocijackpoty z aktuální nabídky MegaLoto.cz.

Již dnes stačí zvolit šest správných čísel a pokořit $99 milionový (Kč 1, 89 miliardový) jackpotMegaMillions. Další šanci na opravdu velkou výhru máte zítra v US Powerball, kde jackpot momentálně sedí na $70 milionech (Kč 1, 34 miliardách) a v brazilské loterii Mega Sena, kde se hraje o $34, 1 milionu (více Kč 652 miliony).

Na MegaLoto.cz máte vždy z čeho na výběr. Přejeme vám štěstí s volbou vašich šťastných čísel!

Není metro, jako metro

4. listopadu 2013 v 13:55 | Lenka
Slovo metro pochází z francouzského chemin de fer métropolitain a jeho historie začala již v roce 1863, kdy byl první systém podzemní dopravy vybudován v Londýně. To se ještě používaly parní lokomotivy. Kromě britského metra se podzemní dráhy objevily nejdříve v Budapešti, Paříži, Instambulu a Berlíně či v New Yorku a Bostonu. Někdo dává přednost jízdě v autě, jiní dávají přednost hromadné dopravě - pojďme se podívat, jak se ve světě zážitek z jízdy v metru liší.

Než podíváme na několik z nejunikátnějších stanic metra na světě, máme tu pár zajímavých údajů o metru ve světě dnes:

◊ Nejrozsáhlejší síť tratí metra je v Šanghaji, pochlubit se může více než 420 kilometry tratě, v roce 2020 má přesáhnout 800 km.
◊ Největší počet stanic má metro v New Yorku, celkem zatím 469 (v podzemí i na povrchu).
◊ Nejvytíženějším metrem je pak moskevské metro, denně přepraví až devět milionů cestujících.
◊ Nejdelší nástupiště najdete v Chicagu, zastávka State Street Centere je dlouhá neuvěřitelných 1 066 metrů.
◊ Nejvýše umístěnou stanicí metra je pak konečná zastávka Alpin ve Švýcarsku, nachází se ve výšce 3 456 metrů nad mořem.


Zastávka Formosa Boulevard, Tchaj-wan
Formosa Boulevard
Jedna z nejrušnějších stanic ve městě byla vytvořena umělcem Narcissusem Quagliatem, jež vytvořil největší vitráž svého druhu na světě a provádí cestující cyklem lidského života.

Stanice Komsomolskaya, Moskva
Stanice Komsomolskaya, Moskva
Stanice se nachází na náměstí stejného jména a je stejně rušná, jako krásná. Odráží identitu okolní kultury této obrovské moskevské stanice.

T-Centralen, Stokholm
T-Centralen
Centrální stanice T-Centralen byla otevřena v roce 195, je jádrem stokholmského metra a přepraví největší počet cestujících ze všech stanic švédského hlavního města. Zajímavý desing, co myslíte?

Šanghajské světelný tunel, Čína
Šanghajské světelný tunel
Vizuální instalace zaplňuje celý tunel pod řekou Chuang-pchu, cestující zde jezdí v malých zasklených vozítkách a psychadelická cesta plná barev za doprovodu hudby je dnes již populární turistickou atrakcí.

Museum, Toronto
Museum, Toronto
Ano, kanadská zastávka má shodné jméno s pražskou zastávkou, ale svým vzhledem přímo ukazuje, že je připojena k Royal Ontario Museum. Sloupy stanice jsou přemodelovány do podoby artefaktů sbírek muzea. Mezi totemy a sochami naleznou cestující hieroglifické vzory na stěnách. Fantastický nápad, nemyslíte?

Láká vás navštívit unikátní zastávky metra? Anebo dáváte přednost jiným dopravním prostředkům?

K uskutečnění vašich snů vám může pomoci MegaLoto.cz s aktuální nabídkou jackpotů, podívejme se na ně:

$99 000 000 v Mega Millions - o jackpot se losuje v úterý
€21 000 000 v EuroMillions- o jackpot se losuje v úterý
$70 000 000 v Powerball - o jackpot se losuje ve středu
$34 100 000 v MegaSena- o jackpot se losuje ve středu

Hodně štěstí!