Prosinec 2013

Šťastný nový rok 2014

31. prosince 2013 v 14:29 | Komunikace
Lidé v mnoha kulturách se domnívají, že první osoba, na kterou se na Nový rok podíváte ovlivní, zda bude váš rok pozitivní či negativní. Pokud je to pravda, raději se obklopte dobrými přáteli a rodinou a vkročte no nového roku pravou nohou.

Šťastný nový rok 2014 vám přeje MegaLoto.cz
Pojďme se podívat na zvyklosti slavení Nového roku.
První zaznamenané oslavy Nového roku jsou 4 000 let staré a datují se až do starého Babylonu. V té době se slavil Nový rok v prvním úplňku po jarní rovnodennosti.
Julius Cézar vytvořil kalednář s 1. lednem, aby poctil boha Januse, jež byl bohem nových začátků.
Bůh Janus
I tradice novoročních předsevzetí pochází údajně od Babyloňanů.
Španělé pak mají rituál, kdy každý musí o půlnoci sníst dvanáct bobulí hroznového vína, aby nadcházejících dvanáct měsíců bylo plných štěstí.
Španělské zvyklosti
Mnoho kultur věří, že cokoliv je darováno či přijato jako dar v podobě kruhu, znamená štěstí a symbolizuje tak nadcházející uzavřený kruh štěstí.
Ve Velké Británii lidé začnou zpívat tradiční skotskou píseň úderem dvanácté na slavném Big Benu.
V Holandsku se zas tradičně pálí vánoční stromky a zahájí se ohňostroj. Ohně symbolizují očištění od starého a vítání nového.
V Řecku se tradičně servíruje vassilopitta, do které se při pečení umístí stříbrná mince. Kdo najde při jedení koláče minci, bude mít v novém roce obzvláště štěstí.
Někteří věří, že se na novoroční den nesmí nic vyhodit, a to ani odpadky. Může to prý vyústit ve smolný rok.
V jiných kulturách nechají vchodové dveře otevřeny až do půlnoci, aby vše špatné mohlo opustit dům a nové mohlo zas vejít.
Otevřené dveře
Děti narozené na Nový rok se považují za velice šťastné a v životě je provází prosperita.
V orientálních kulturách se jí o půlnoci lepkavá rýže, aby se zajistil nový rok plný prosperity a štěstí.
MegaLoto.cz přeje všem svým hráčům do nového roku také hodně štěstí, prosperity a splnění všech prání v roce 2014!
Nashledanou v novém roce !

Nejdražší vánoční dárky

24. prosince 2013 v 12:54 | Komunikace
Vánoce patří k obdobím v roce, kdy chceme hýčkat svou rodinu a blízké. Jako budoucí vítěz v loterii můžete začít přemýšlet o dárcích a začít si dělat poznámky k vašemu příštímu nákupnímu seznamu. MegaLoto.cz má pro vás pár tipů na opravdu drahé vánoční dárky, které by pod "stromečkem" rozhodně potěšily.


1. Bugatti Veyron ($1,8 milionu) pro manžela
Jedno z nejkrásnějších sportovních aut potěší oko a řidiče svými uživatelskými parametry. Váš manžel bude mít jistě z tohoto luxusního vozu nesmírnou radost. Dejte na něj velkou červenou mašly a klíče od "bugatky" pod vánoční stromek.

Bugatti Veyron

2. Náramek Cartier Tutti Frutti ($654 000) pro manželku
Manželce se jistě rozzáří velký usměv na tváři, až si rozbalí krabičku a uvidí tento vyjímečný šperk. Kromě diamantů je náramek osázen rubíny a jadeity z Myanmaru a k dostání je například v Londýně či New Yorku. Jelikož se jedná o jeden z produktů řády Tutti Frutti, může se stát, že se pak pustí vaše žena i do sbírání těchto unikátních šperkařských kousků.

Cartier Tutti Frutti

3. iPhone 5 z 24 karátového zlata ($100 000) pro dceru
Vaše dcera bude tak pyšná na své rodiče, kteří ji rozmazlí na Vánoce smart telefonem, a to v té nejluxusnější podobě. Na výběr je z růžového či bílého zlata a můžete jej i doplnit o krystaly Swarovski. Nejenom, že se jedná o jeden z nejchytřejších telefonů, dodá svému majiteli i elegantní styl.

iPhone 5 aur

4. Nintendo Wii Supreme ($481 250) pro syna
Tento model byl navržen Stuartem Hughesem z Goldstriker International a jedná se nejdražší herní konzoly na světě. Váží 2,5 kilogramu a vyrobena je z 22 karátového zlata. Tlačítka jsou osazena 19,5 karátovými diamanty a váš syn bude jistě radostí bez sebe, až objeví pod stromkem tuto unikátní "hračku".
Nintendo Wii Supreme
Všechny tyto dary si můžete pořídit bez velkého úsilí. Stačí si jen vsadit správná čísla do slosování o masivní jackpoty z nabídky MegaLoto.cz

Vánoce jsou obecně o dávání - radosti, lásky, ale i pomoci a soucitu. Mimo dárků jistě nejvíce potěší kvalitně strávený čas s rodinou a přáteli, dobré jídlo a možnost se po rušném roce na chvíli zastavit.

Zhmotněte svá přání s 3D tiskárnou

6. prosince 2013 v 13:42 | Komunikace
3D tiskárny pochází z konce minulého století, ale až na začátku 21. století se staly dokonalejšími a cenově dostupnějšími. Makerbots prodává 3D tiskárny v cenové relaci mezi $2 000 až $3 000.

Jak 3D tisk funguje?

K 3D tisku se používá jeden přístroj, aby vytvořil 3 rozměrný předmět tím, že přidá tisíce vrstev materiálu k sobě. Digitální kód předá stroji informaci o požadovaném tvaru finálního objektu.V současné době je použití materiálů stále ještě omezeno. Lze ale již používat kovy, pískovec, keramiku a různé druhy plastů. Skvělým příkladem jsou šaty, jež vytiskli Michael Schmidt a Francis Bitoni.


Ano, je to tak. Koukáte se na první vytisklé a plně spojený 3D šaty. Šaty byly navrženy designéry Michaelem Schmidtem a Francisem Bitonim, speciálně pro burleskní hvězdu Ditu Von Teese.

Vytvořeny byly z celkem 17 částí a spojeny 3 000 body, což zajišťuje pohodlný pohyb v jako běžném oblečení. Ozdobeny jsou 13 000 Swarovski krystaly, což jim dodává na luxusu.

Obecně řečeno je 3D tisk opravdu vzrušující koncept pro módní průmysl. Na pařížském Fashion weeku představil letos v lednu designér Iris van Herpen neuvěřitelné modely, všechny vytisklé 3D tiskárnou. Jen si představte, že si můžete objednat střih šatů na míru přímo z přehlídkového mola a mít je doručené za 2 týdny?
Asi už nás nedělí moc času od okamžiku, kdy půjdeme do kabinky, necháme se oskenovat v 3D a obdržíme perfektně sedící oblečení.

Jistě se jedná o obrovský potenciál a i prezident Obama promluvil o 3D tisku jako klíči k revoluční průmyslové výrobě. Již se podařilo vytisknout jízdní kolo, funkční pistoli, nábytek i další. Máme se v blízké budoucnosti na co těšit.

Neobvyklé příběhy loterijních vítězů

4. prosince 2013 v 14:59 | Komunikace
Často píšeme o velkých vítězích v loterii a jaká byla jejich cesta k výhře jackpotu. Většinou si vítězové zakoupí věci, o kterých vždy snili, velká panství, sportovní auta, z pravidla se jedná o luxus, luxus a zase luxus. Následující článek vám představí vítěze, kteří se od běžných loterijních vítězů poněkud liší.

Pojďme se na tyto neobvyklé vítěze podívat trochu blíže:

Thea a Paul Bristowovi
£15 milionů


Těsně před jejich velkou výhrou v loterii čelili Bristowovi propuštění z práce, ale naštěstí se ně usmálo štěstí a vyhráli jackpot. Jako první věc, za kterou ze svého vítězství utratili, byl jejich oddíl skautů, vzali je na dva týdny do Kanady, na pořádný dobrodružný výlet, a to soukromým letadlem. Později zkoupili sedm akrů lesa, aby na něm zabránili developerům postavit domy. Musí se jim uznat, že vědí, co je pro ně důležité.

Peter Lavery
£10,2
milionu

První věc, kterou slyšíte o vítězích v loterii je, jak otevírají lahev šampaňského. To není ale případ Petera Laveryho, tento rodák z Belfastu si zakoupil z výhry rovnou celý lihovar Cooley v Dundalku (Irsko), jež vyrábí i slavnou 15-letou malt whisky pod názvem Danny Boy!
John McGuinness
£10
milionů

John McGuinness miluje fotbal a poté, co v roce 1997 vyhrál v loterii, zakoupil za £4 miliony svůj milovaný místní klub Livingston FC. Bohužel klub skrachoval a s ním i Johnova investice.

Michael Carrol
£9,7
milionu

Co NEDĚLAT po výhře v loterii. Příkladem je Michael Carrol, za pouhých 18 měsíců po své velké výhře stačil být uvězněn za řízení bez pojištění, utratil tisíce za drogy a šperky a zbylo mu pouhých £500 000.

Eric a Sue Tarryovi
£7,6
milionu

Po mnoho let hráli Eric a Sue stejná čísla v loterii, každý týden. Jednoho dne je Eric zapomněl a namísto toho hrál náhodný tip. Ano, hádáte správně - vyhrál rovnou jackpot! Ve skutečnosti je úžasné, kolik vítězů v loterii vyhrálo jackpot díky rychlému výběru.

Sarah Cockingsová
£3
miliony

Tato 26-letá sociální pracovnice utratila část ze své výhry v UK Lottery za velký dům a dvě auta pro její rodiče. Také zaplatila £4 800 za plastickou operaci prsou pro obě její sestry, a pomohla tak ke zvýšení jejich sebevědomí. A pro sebe? Nejlepší věc pro ní prý bylo, že si pořídila pudla a čivavu.

I vy máte každý týden mnoho šancí vyhrát některý z jackpotů z nabídky MegaLoto.cz. Z amerických loterií si vede nejlépe MegaMillions s USD 291 000 000, více než Kč 5,8 miliardy. Australským jackpotům vévodí Oz Lotto s USD 45 600 a z evropských loterií je na první příčce španělská La Primitiva s €28 000 000, Kč 768 milionů.

Romantika v loto stylu

3. prosince 2013 v 14:16 | Barbora
Jen si to představte, právě jste vyhráli masivní jackpot Mega Millions, momentálně tedy více než$257 milionů dolarů, a chcete učinit dojem na první schůzce či se postarat o rande s partnerem/kou v luxusním a romantickém stylu. Máme pro vás skvělý návod, jak rozhodně zapůsobíte.

Dojem uděláte již svým příjezdem na schůzku. A v čem jiném by měl přijet vítěz v loterii, než v Bugatti Veyron. Jelikož jste právě vyhráli, ještě jste si nemohli zakoupit svůj vlastní vyladěný model, ale můžete si jej pronajmout za £16 500 na den. Tento vůz nechybí ve sbírce žádného milovníka super sportovních aut!

Bugatti Veyron

Dojeďte do nejbližšího přístavu a naloďte se na tuto překrásnou jachtu Azzam. Je to momentálně nejrychlejší jachta na světě, po moři se prohání rychlostí 60 km za hodinu. Impozantní kus, co říkáte?

Azzam Superyacht

Při romantické plavbě si můžete usrkávat z nejdražšího koktejlu, jež dostal jméno Winston. Za skleničku zaplatíte $12 916.

The Winston

Dostali jste chuť na sladké? Neodolatelná je krabička nejdražší čokolády na světě, zaplatíte za ni $10 000. Každá čokoládička je individuálně zabalená do indického hedvábí a ozdobena křišťálovou kytičkou či delikátní růžičkou z hedvábí. Jen to nejlepší pro vašeho miláčka!

Divine chocolates

Přestávku si můžete udělat v Old Homestaed Steakhousu na Manhattanu a rozmazlit si zde své chuťové pohárky u nejdražšího steaku na světě. 300 gramový hovězí steak Kobe (delikátní japonské hovězí) vás přijde na $350. K němu se servíruje to vynikající španělské červené víno - Dominio de Pingus, Ribera del Duero, za láhev dáte $898.

Dárkem jistě neurazíte, tím spíše ne parfémem Clive Christian No. 1, momentálně nejdražším parfémem. Kombinace vůní indického jasmínu, mandarínu a santalového dřeva vás přijde na $2 150. Vaše přítelkyně se bude určitě cítit jako královna.

Homestead Steakhouse

Clive Christian

Po večeři si oba zasloužíte odpočinek. V této plovoucí výřivé vaně, navržené holandským designérem Frankem de Bruijnem, můžete relaxovat pod hvězdnou oblohou. Fantastický způsob, jak zakončit romantickou schůzku, nemyslíte?!

Hot Tug Hot Tub